Egzemy, AZS
  mnu dolegliwosci a detoksykacja    
         
   

"Medycyna konwencjonalna nie ma recepty na atopowe zapalenie skóry. Jedynie łagodzi jego objawy skórne za pomocą kortykosterydów, które w dłuższej perspektywie ich przyjmowania skutecznie niszczą układ odpornościowy człowieka."

Medycyna detoksykacyjna podąża tropem wskazanym przez starożytną medycynę chińską i twierdzi (UWAGA!!!!), że - szczególnie u dzieci - posiada sposób na całkowite usunięcie tego objawu i terapię przeciw AZS zalicza do jednych z prostszych terapii w katalogu swoich możliwości terapeutycznych.

   
   

EGZEMY A MERIDIANY

egzemaWystępowanie egzem odpowiada meridianom. Do takiej konkluzji doszli już lekarze w starożytności. Meridiany, to według klasycznego wyobrażenia ścieżki na powierzchni, pod powierzchnią skóry oraz wewnątrz ciała po których krąży energia. Chińczycy nazywają ją energią Qi (energia witalna, energia oddechu - w wolnym tłumaczeniu), w tradycyjnej medycynie indyjskiej nazywają ją prana. Wszystko to jest powiązane z pojemnością witalną płuc, z technikami oddychania, praktykowanymi w sztukach walki tai chi czy qigong. Wspomniane techniki oddychania  powodują powstawanie naładowanych elektrycznie cząsteczek, A dzieje się to skutkiem tarcia tkanek wewnętrznych, wiązadeł i błon. I te ładunki u ćwiczących gromadzą się w okolicach pod pępkiem. Następnie tak zgromadzona energia może zostać rozprowadzona traktami meridianowymi po całym organiźmie dla uzyskania pożądanej witalności i kondycji psychofizycznej ćwiczącego. Tak owe specjalne właściwości tych ścieżek energetycznych, zwanych meridianami wykorzystują wojownicy dla uzyskania wzmocnionego efektu energetycznego poszczególnych ruchów i osoby ćwiczące techniki oddychania dla celów profilaktyki zdrowotnej.Jak to się ma do egzemy? Okazuje się, że miejsce występowania egzemy wcale nie jest przypadkowe i wskazuje na organ, którego obieg energetyczno-fizjologiczny została zaburzony przez toksyny tam obecne. Medycyna detoksykacyjna wyróżnia 5 gównych obiegów czynnościowych, powiązanych z takimi narządami jak śledziona, serce, płuca, wątroba, nerki. Zauważono, że w większości przypadków miejsca występowania egzem można Tprzyporządkować do tych 5 obiegów czynnosciowych. To dla terapeuty bardzo ważna wskazówka, która pozwala ustalić sposób prowadzenia detoksu.
   
   

5 RODZAJÓW EGZEMY 

1) Miejsca obiegu czynnościowego śledziony

Występowanie zmian skórnych skupia się głównie na opuszkach palców, zgięciu łokciowym, pod kolanami, w pachwinach, pod piersiami, pod pachami, na powiekach, na skrzydełkach nosa w dolnej części, między pośladkami

2) Miejsca obiegu czynnościowego płuc

Występowanie zmian skórnych na grzbiecie ręki w kierunku palców, na górnych częściach pleców, na ramionach, na brodzie, wokół ust, pod ustami.

3) Miejsca obiegu czynnościowego serca

To rzadki rodzaj egzemy. Zmiany skórne występują na dłoniach lub twarzy.

4) Miejsca obiegu czynnościowego nerek

Egzema występuje między palcami rąk i nóg

5) Miejsca obiegu czynnościowego wątroby

Zmiany skórne obserwujemy na łokciach, we włosach, w wałach paznokciowych, na stawach palców rąk. Z tym obiegiem związana jest również łuszczyca, aczkolwiek ta choroba ma szereg różnych uwarunkowań, w tym genetycznych i detoksykacja organizmu w tej chorobie jest bardziej skomplikowana.

   
   

DETOKSYKACJA A OBJAWY CHOROBOWE

Proces detoksykacji w przypadku egzemy składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest "udrożnienie systemu kanalizacyjnego" organizmu a mianowicie układu limfatycznego, węzłów chłonnych i śledziony (u dzieci grasicy). Obecne tam toksyny osłabiają skuteczność wydalania wszelakich toksyn - i tych od lat zalegających i tych na bieżąco wchłanianych z powietrzem, z pożywieniem i przez skórę. Podłozem egzemy bardzo często są infekcje pasożytnicze i mikrrbiologiczne. Wstępny detoks musi oczyścić organizm zarówno z tych toksyn, jak i z toksyn metabolicznych (czyli z (wulgarnie mówiąc) "gówienek" pasożytów czy bakterii. Ten detoks przygotowawczy może prowadzić do objawów chorobowych typu "przeziębienie", podwyższona temperatura, nieuzasadnione zmęczenie, senność, osłabienie, które ustępują po kilku dniach.

Kolejnym etapem detoksu egzem jest oczyszczenie tkanki podskórnej i tłuszczowej Skóra się złuszcza i odradza na bieżąco. Ważne jest, aby ta odbudowa następowała w środowisku pozbawionych toksyn.

Kazda długotrwała zmiana skórna pociąga za sobą zmiany w podprogramach podświadomości, które "obsługują" nie kontrolowane przez świadomość procesy biologiczne pracy naszych narządów i tkanek. Po czasie wytwarza się inny, zmieniony "poziom stabilizacji". W momencie, gdy zaczniemy wyrzucać z organizmu mikrobiologiczne toksyny odpowiedzialne za egzemę, kiedy zaczniemy oczyszczać tkankę podskórną i tłuszczową, wtedy w płynach ustrojowych pojawi się więcej szkodliwych patogenów a i organizm musi uruchomić odmienne procedury dla osiągnięcia nowej stabilności energetycznej komórek i tkanek. Trwałych efektów detoksu egzemy nie osiągniemy, jeśli nie będziemy stymulować określonych struktur w mózgu celem usunięcia blokad psychosomatycznych. 

   
    Ekzemex, Lymfatex, CorDren,CorHELP, RespiHELP, RespiDren, ColiDren, Nodegen, VelienDren, VelienHELP, LmanDren    
       

 

 

WSTĄP PO ZDROWIE