O złogach - cz.3
mnu)ToksynyMETAB    
         
     

JAK USUNĄĆ ŹRÓDŁO POWSTAWANIA ZŁOGÓW?

Problem złogów, to przede wszystkim problem kultury jedzenia szeroko rozumianej, problem dostępu do dobrych ekologicznych produktów. We współczesnym świecie będzie trudno to zrealizować ze względu na trudności pozyskania pełnowartościowych składników do produkcji produktów spożywczych. Ta aktywność została zdominowana przez wielkie koncerny i korporacje branży rolniczej, które nie oferują produktów prozdrowotnych, lecz biznes budują na tanich, szkodliwych dla zdrowia produktach. Tym nie mniej, w walce o własne i swojej rodziny zdrowie, musimy przestrzegać chociaż tych zasad, które możemy, aby minimalizować ryzyko powstawania kumulujących się złogów, źródło przyszłych chorób przewlekłych. O te sprawy trzeba dbać od najmłodszych lat, aby nie dochodziło do patologii procesów metabolicznych i zatruwania organizmu już u niemowlaków i dzieci przedszkolnych.

 

   
   

Są dwie podstawowe przyczyny powstawania złogów w organiźmie. Pierwszą jest zła dieta zakwaszająca organizm. Przede wszystkim:
- Nadmiar mięsa i tłuszczy roślinnych (margaryny, oleje rafinowane). Tę przyczynę możemy usunąć natychmiast i bez większych trudności finansowych. Reguła: każda margaryna jest trucizną metaboliczną powinna nam kołatać z tyłu głowy podczas zakupów. Pamiętajmy, że na margarynie są zrobione WSZTSTKIE praktycznie wypieki, dostępne w polskich cukierniach. Kupujemy prawdziwe masło, żadne mixy. Oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej lniany nie rafinowany  to produkty, po które powinna sięgać każda pani domu. Tu niestety cena jest trzykrotnie wyższa niż podłej jakości oleju rzepakowego, dosuszanego rundup-em (środek ochrony roślin - odchwaszczacz - popularnie stosowany przez rolników dla uzyskania ziarna bardziej suchego w trakcie żniw)


- Białe pieczywo pszenne. Należy wyeliminować z diety OD ZARAZ. Jest trucizną metaboliczną.Dawniej, zboże było źródłem naturalnego cukru w diecie, dziś jest źródłem białek roślinnych i to zmodyfikowanych genetycznie, w większości nie trawionych w naszych jelitach, źródło glutenu, który oblepia i niszczy kosmki jelitowe.

Niestety, tak zwane chleby razowe pszenno-żytnie też są oparte na tej samej mące pszenicznej, zaś kolor brądzowy uzyskuje się poprzez dodanie barwnika. Dodatek mąki żytniej jest symboliczny, wręcz marketingowy. To samo dotyczy obecności drożdży. Na wielu chlebach na etykiecie przeczytacie, że w skład wchodzą również drożdże. O proporcjach nikt nie mówi. Niestety te droższe "podróbki" są po prostu kolejnym OSZUSTWEM


- Nadmiar słodyczy, napojów słodzonych i coli. Tego rodzaju napoje całkowicie zdominowały 
- nadmiar kawy i alkoholu.
- nadmiar farmaceutyków a szczególnie środków przeciwbólowych,
- nadmiar stresów, walka o przetrwanie
Słowem, przyczyną powstawania złogów jest brak należytej wiedzy i higieny osobistej współczesnego człowieka drugiej dekady XXI wieku. Na to nakładają się różnorakie toksyny mikrobiologiczne, które w rozchwianym i niestabilnym organiźmie znajdują sobie dogodne warunki namnażania i rozwoju. Jeśli nie zlikwidujemy lub przynajmniej ograniczymy przyczyny powstawania tego codziennego strumienia kwasów w naszych jelitach a potem we krwi i limfie, żadne zabiegi ani starania lekarzy nie pomogą. Słowem dieta i jeszcze raz dieta, odpowiedni prawidłowy wybór i dobór ekologicznych produktów spożywczych, wyhodowanych w ekologicznym środowisku i ekologicznymi metodami a nie na hydroponice, hormonach wzrostu, antybiotykach i chemii - dieta taka z prawdziwego zdarzenia a nie idiotyczne liczenie kalorii, jakie uprawia się w wielu poradniach dietetycznych

 

   
   

Czy znasz swego terapeutę od detoksykacji?

  W ostatnich latach powstaje sporo punktów dietetycznych, gabinetów odnowy biologicznej, salonów fitnes oraz kosmetyki pielęgnacyjnej. Niestety, większość tych osób nie posiada wystarczającej wiedzy z zakresu medycyny detoksykacyjnej, anatomii i mikrobiologii, aby odpowiedzialnie i w sposób kontrolowany i przewidywalny prowadzić terapie oczyszczające organizm człowieka. Współcześni dietetycy nastawieni są na liczenie kalorii posiłków, dostosowywaniu ich do wysiłku fizycznego i wieku osoby oraz na przestrzeganie jednego z wybranych sposobów odchudzania. Nie wszystkie gabinety stosują naturalne metody oczyszczania. Z kolei gabinety kosmetyczne specjalizują się w stosowaniu różnych instrumentalnych metod pielęgnacji ciała, które mają przynieść natychmiastowy efekt wizualny, nastawione są raczej na maskowanie i ukrywanie problemów, niż na poszukiwanie ich przyczyn i usuwanie przyczyn zatruwania organizmu. Współczesna naturalna medycyna detoksykacyjna dysponuje instrumentalnymi metodami identyfikacji rodzaju i lokalizacji toksyn. Należy poszukać w swojej okolicy gabinetu, który posiada odpowiednią aparaturę pomiarową oraz potrzebną wiedzę oraz doświadczenie. Jedną za skutecznych szkół medycyny detoksykacyjnej jest detoksykacja według metody dr J.Jonasza. Sporządzenie mapy obciążeń Twojego organizmu i wybranie odpowiedniej i indywidualnej dla każdego przypadku ścieżki detoksykacji jest gwarancją sukcesu. Nie ma bowiem dwóch takich samych ludzi i dwóch identycznych problemów. Toksyny metaboliczne, choć są toksynami zmasowanymi, tzn. dostarczane lub produkowane są w naszych jelitach w dużych ilościach, to jednak metoda ich usunięcia zależy od tych innych współistniejących obciążeń oraz od rodzaju tkanki zaatakowanej infekcją.

 

   
   

Życie i zdrowie masz jedno - Nie eksperymentuj sam

  Organizm ludzki jest niezwykle skomplikowany. Nasze strony stanowią jedynie przewodnik, który dotyka istotnych zagadnień codziennej higieny osobistej człowieka XXI wieku. W gabinetach detoksykacji organizmu otrzymasz fachowe wskazówki zaś proponowane terapie są wynikiem badań i dogłębnej wiedzy lekarzy i doświadczenia terapeutów. Jeśli zamierzasz pozbyć się złogów i nadwagi. musisz wiedzieć, że thanka tłuszczowa jest doskonałym siedliskiem wielu toksyn, które mogą się z niej uwolnić w procesie odchudzania i oczyszczania. Oczyszczanie organizmu metodami naturalnymi prowadzi często do powstawania stanów zapalnych, bo w taki sposób układ odpornościowy likwiduje uwolnione toksyny z ognisk zapalnych.
Istnieją terapie oczyszczające organizm ze złogów a w szczególności z denerwującego Panie cellulitu. Nie możesz jednak tego stosować na własną rękę, bowiem słowo oczyszczanie oznacza uwalnianie do organizmu toksyn. Skonsultuj swój problem z terapeutą w gabinecie detoksykacji.
   
         
     

WSTĄP PO ZDROWIE