Sercowiec

<?

mnu Toksyni LUDZIE    
         
   

serce22

 Nie będziemy tu pisać o ludziach, którzy motywowani głębokimi potrzebami serca, są zdolni do wielu heroicznych czynów i poświęceń dla drugiego człowieka. Takie postawy i motywacja do ich działania nie są przedmiotem ponższej prezentacji.

 

Medycyna detoksykacyjna zauważa i analizuje pewne charakterystyczne zespoły cech ludzkich i takich zachowań oraz emocji, które wskazują na obciążenia organizmu toksynami. To toksyny moderują skutecznie naszą psychikę, emocje i zachowania.

 

Wielu ludzi - a nawet sędziów, stróżów prawa - nie posiada tej wiedzy i dlatego tak często pochopnie ocenia i wartościowuje zachowania innych osób,ferruje wyrokami krzywdzącymi i niesprawiedliwymi. A tymczasem okazuje się, że niekoniecznie są oni panami swych emocji, czynów, bowiem są są manipulowani i moderowani przez toksyny w ich organiźmie a przez to ich wina może być kwestionowana nawet wobec ewidentnie pejoratywnych postaw i czynów.

   
   

"SERCOWIEC"

Przedmiotem naszej uwagi w tym krótkim artykule będzie ""sercowiec"" - wesoły ekstrawertyk, z tendencją do zabawy i radości życia. Okazuje się, że tego typu ludzie bywają toksyczni i wymagają pilnej detoksykacji organizmu.

Czym się wyróżnia w grupie? Jest to osoba dowcipna i często sobie robi żarty z ludzi, z którymi rozmawia lub koresponduje. Jest niezwykle rozmowny, wylewny w wyrażaniu swoich uczuć. Podczas wystąpień publicznych często odczuwa tremę.

W grupie wyróżnia się "głośnym śmiechem" często wręcz nie naturalnym, umie wzruszać się do łez, szczególnie podczas poruszających scen filmowych lub teatralnych. Często nie panuje nad swoimi emocjami i stany dobrego humoru szybko zamieniają się w załamanie emocjonalne lub odwrotnie.

Miewa zamiłowanie do wisielczego humoru, do tematów pogrzebowych.

Bywa roztrzepany i często zapomina, gdzie położył swoje rzeczy.

 

serceowiecGesty sercowca wychodzą ze środka dłoni. Ich głośnym monologom towarzyszą często intensywne gestykulacje, jakby ruchami swoich rąk pragnęli coś dopowiedzieć czy zaakcentować. Typowym ""odruchem sercowca"" jest wygładzanie włosów, poprawianie w okolicy skroniowej.

""Sercowiec"" (mężczyzna) siada wygodnie w fotelu i zaczyna gładzić swoje uda i kolana dłońmi.

 

Powyższe symptomy i spostrzeżenia mogą, ale nie muszą wskazywać na toksyczne obciążenia układu sercowo-naczyniowego, np bakteriami z rodziny paciorkowców Streptococcus. To nie jest diagnoza, lecz pewne wskazanie, wynik pewnych statystycznych prawidłowości, który wskazuje na prawdopodobieństwo obciążenia toksynami obiegu serca. Obciążenia obiegu serca są niezwykle istotne dla medycyny detoksykacyjnej (i oczywiście dla osoby dotkniętej tą przypadłością). Dotyczą bowiem osób w każdym wieku - szczególnie osób "w sile wieku" i kończą się nagłymi udarami, zawałami, żylakami.

 

   
         
     

 

 

WSTĄP PO ZDROWIE